Najlepsza walizka na wakacje

Czy lubicie wakacje? Najpewniej tak. Na pewno nawet nie muszą to być długie urlopy, ale cieszy Was na pewno każdy wyjazd. Czy to będzie wypad do babci na wieś, czy też do zagranicznego hotelu z pakietem all inclusive. Zmiana środowiska zawsze cieszy. Zawsze jednak przed samym wyjazdem powstaje jeden problem. Co spakować i do czego? Jaka walizka na pewno nam się przyda podczas takiej podróży?

Za granicę

Może dla kogoś to być mało ważny element, ale trzeba wziąć pod uwagę, jakie walizki zabiera się na wakacje, w szczególności, jeżeli mamy zamiar podróżować samolotem. Chodzi bowiem o ograniczenia wagowe, jakie narzucają poszczególne linie lotnicze. Jeżeli nie mamy zamiaru dopłacać za nadbagaż, a nie zawsze są to niewielkie pieniądze, to musimy się ograniczać. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę tworzywo z jakiego wyprodukowana jest sama walizka. Czy jest to plastik czy może materiał. Walizki plastikowe są o wiele lżejsze niż materiałowe, dlatego do samolotu jak najbardziej warto wybierać ten pierwszy rodzaj bagażu. W szczególności, że na rynku dostępne są takie modele, które są ultralekkie i naprawdę ważą poniżej kilograma, nawet jeżeli są większych rozmiarów. Taki rodzaj walizek specjalnie produkowany jest pod wszystkie linie lotnicze. Widać więc, jak dużo zaoszczędzić na samej walizce. Materiałowa walizka to minimum około dwóch kilogramów. A do tego będziemy musieli jeszcze doliczyć swoje ubrania i inne akcesoria. Dlatego, jeżeli można, to postawmy na wygodny plastik.

Wakacje w kraju

Z kolei, jeżeli nie mamy takich lotniskowych ograniczeń na głowie to warto zastanowić się nad walizkami materiałowymi. Dlaczego? Ponieważ w tego rodzaju walizkę można włożyć o wiele więcej rzeczy. Materiałowe walizki mają to do siebie, że można w nie dosłownie napchać wiele rzeczy na ścisk i one będą jeszcze się „powiększać”. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić, gdyż czasem niewiele trzeba, żeby popsuł się zamek.
W plastikowym modelu powyższe sztuczki niestety się nie udadzą. Plastik nie jest rozciągliwym tworzywem. Do tego materiałowe walizki na ogół posiadają możliwość powiększenia, poprzez dodatkowy zamek. Dzięki temu jeszcze więcej ubrań oraz innych potrzebnych rzeczy na wyjazd uda się zmieścić do środka.
Dobór walizki może być dla niektórych ważny, a dla niektórych nie. Dlatego zawsze warto odpowiednio wcześniej przemyśleć gdzie jedziecie i w co się spakujecie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij