Sucha i mokra karma dla psa – którą wybrać?

Opiekunowie zwierząt często zastanawiają się, czym najlepiej karmić swoje czworonogi. W sklepach zoologicznym znajdziemy dziś wiele najróżniejszych rodzajów karm dla psów. Wśród nich te suche oraz te zamknięte w puszkach. Która karma dla psa jest jednak najlepsza?

Od czego zależeć będzie wybór karmy dla psa?

Nie istnieje jedna odpowiedź na postawione we wstępie pytanie, ponieważ najlepsza karma to taka, która idealnie dopasowana jest do potrzeb naszego czworonoga. Musi zapewniać wszystkie niezbędne dla psa składniki odżywcze, ale i odpowiadać na jego indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne, które związane jest z wiekiem, stanem zdrowia i poziomem aktywności fizycznej. To, jaką karmę wybierzemy, będzie rzutować na całe życie czworonoga, jego witalność i kondycję fizyczną. Wybierać należy więc z rozwagą.

Sucha karma dla psa – jak wybrać najlepszą?

Suche karmy w formie niewielkich granulek powstały głównie ze względu na wygodę psich opiekunów. Taka karma dla psa z TwojPieszczoch.pl jest łatwa w przechowywaniu, ma długi termin przydatności do spożycia i z łatwością zabrać ją można na krótsze i dłuższe wycieczki z czworonogami. Rosnąca świadomość wśród właścicieli sprawia, że tego rodzaju karmy produkowane są obecnie z coraz lepszych surowców. Kupując je, warto jednak zwracać uwagę na skład. Sucha karma powinna zawierać jak najwięcej mięsa i jak najmniej roślinnych wypełniaczy, takich jak pszenica, czy kukurydza. Nie są one potrzebne w zdrowej diecie psa i mogą się przyczynić do rozwoju alergii i nietolerancji pokarmowych.

Karmy mokre – nie tylko dla psich niejadków

Mięsne konserwy dla psów wybierane są głównie przez tych opiekunów, których czworonogi wybrzydzają przy jedzeniu karm suchych. Zamknięte w puszkach karmy mają kuszący aromat, któremu nie oprze się żaden pies. Jednak i w ich przypadku warto zwrócić uwagę na gwarantowany przez producenta skład. Mokre karmy także mogą zawierać niepotrzebne wypełniacze oraz mało wartościowe produkty pochodzenia zwierzęcego. Aby więc zapewnić psu jak najlepszy rodzaj pożywienia, wybierajmy puszki, których skład opiera się przede wszystkim na mięsie i podrobach.

Leave a reply

Zobacz też

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij